This event has already occurred. Take a look for upcoming events.

Speakers

Moderators

 • Petr Koubský

  Vystudoval VŠCHT v Praze. Pracoval jako programátor, v letech 1990 – 2007 byl odborným novinářem zaměřeným na IT. Řídil časopisy Softwarové noviny a Inside. Od roku 2008 působí jako analytik a konzultant na volné noze. Externě přednáší na katedře informačních technologií pražské Vysoké školy ekonomické. Mezi jeho odborné zájmy patří sociologie a ekonomie informatiky, bezpečnost a mobilní technologie.

 • Jan Potůček

  Jan Potůček je account managerem v PR agentuře Taktiq Communications, zabývá se mediální podporou a konzultacemi klientům - např. ESET software, ADATA, Air Telecom. V minulosti dlouhá léta působil jako novinář zaměřený na média. Zakládal a deset let vedl odborný web DigiZone.cz o digitálním televizním vysílání, působil jako reportér v týdeníku Reflex, vedoucí přílohy Media a redaktor domácí redakce Lidových novin, aj. Spoluzakládal a vedl weby RaM.cz a RadioTV.cz.

Speakers

 • David Duroň

  David Duroň má mnohaleté zkušenosti z top manažerských pozic v telekomunikačních a internetových firmách v České republice i v zahraničí. V O2 pracuje od října 2013 jako ředitel marketingu pro segment domácností a od února 2016 jako ředitel O2 TV, kdy do jeho kompetence přešel mimo jiné také tým O2 TV Sport. Před nástupem do O2 pracoval 6 let ve společnosti Vodafone, naposledy v roli marketingového ředitele pro segment firemních zákazníků. Do Vodafone přišel z pozice generálního ředitele společností Altas.cz a Atlas.sk. V letech 2003 až 2004 vedl oddělení marketingu ve společnosti Český Telecom, kde byl zodpovědný za spuštění služeb jako Internet Express, portál Starzone.cz či nové struktury hlasových tarifů. 

   David má skvělou ženu a dvě fantastické děti, rád běhá a je zapojen do charitativních akcí v rovníkové Africe - konkrétně v Ghaně. V Česku spolupracuje s Nadačním fondem Dar sluchu. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze, kde nyní také přednáší předmět Strategický marketing.

  Pay TV professional / enthusiast & Visiting Professor at Faculty of Business Administration at VŠE Prague

 • Hana Friedlaenderová

  Hana vystudovala Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy. V roce 1994 nastoupila do společnosti MEDIAN, kde měla na starosti MEDIA PROJEKT, největší mediální výzkum v těchto letech. Od roku 1996 pracovala jako vedoucí oddělení Mediálních výzkumů. Spolu s doc. Milanem Tučkem CSc. vydala několik publikací z oblasti životního stylu české populace: Češi na  prahu nového tisíciletí (Slon, 2000), Evropa na prahu sjednocení (MEDIAN, KMR 2001), Jak se máte Slováci, ako sa máťe Česi? (Praha, MEDIAN 2003). V roce 2006 nastoupila do společnosti tehdy MEDIARESEARCH (nyní Nielsen Admosphere). V současné době pracuje v sekci obchodní, jako Research and Insights Manager.

  Senior Research Manager

  Nielsen Admosphere

 • Luke Gaydon

  Luke is a highly experienced senior executive with an extensive knowledge of the media and broadcast sector. He has been at Brightcove since 2008, where he spent 5yrs leading the post-sales business in EMEA, before moving to his current role as Vice President of Media. In his present position he is responsible for high profile media and broadcast relationships with existing customers such as BBC Worldwide, Turner Broadcasting Europe and Sky Sports, in addition to driving new business in this key vertical. Luke is passionate about technology and has spent 13 years helping top media organisations to meet their business challenges in a fast paced and complex digital landscape. Luke has considerable industry experience, which has seen him work with leading organisations such as Channel 4, where he ended his 5 year tenure as Business Manager for Channel4.com.

  Vice President

  Brightcove

 • Piotr Herod

  Piotr Herod zahájil kariéru v televizním průmyslu prací novináře v časopise Audio Video distribuvaném v Polsku; později pracoval u Toshiby jako nižší produktový manažer pro produktové kategorie LCD TV & HD DVD. V roce 2010 Piotr nastoupil do společnosti Philips Poland jako projektový koordinátor Net TV; dnes pracuje v TP Vision Poland jako manažer pro Smart TV v regionu CEE pro značku Philips TV.

  Smart TV Manager

  TP Vision Czech Republic

 • Lukáš Hnilička

  Zakladatel a CEO Hybrid Company, která se zaměřuje na technologii HbbTV propojující TV a internet. Hybrid je inovativním leaderem v CEE specializující se na marketingové a monetizační využití interaktivní obrazovky. Lukáš je považován za předního vizionáře a realizátora na poli nových médií. Předtím působil 10 let na pozici CTO v TV Óčko. Oblíbenou volnočasovou aktivitou je mačkání červeného tlačítka.

 • Petr Horák

  Ředitel sekce nových projektů je zodpovědný za online portfolio skupiny Nova a nově připravovaných projektů. Vedl spuštění NOVA Plus a VOYO v zemích střední a východní Evropy, kde skupina působí. V CME pracuje od roku 2008, předtím na manažerských pozicích působil například v telekomunikačních společnostech Vodafone nebo Český Telecom (dnes Telefónica O2).

  Ředitel nových projektů

  Stanice O

 • Roman Hošek

  Android vývojář pracující ve společnosti Mautilus. S mobilními telefony pracuje od dob AT příkazů. Zajímá se o netradiční technologie a technické novinky. Mezi jeho specializace patří zpracováni obrazu, bezdrátové technologie a spojení systému Android s externím HW.

  Android development

  Mautilus

 • Jakub Kabourek

  Jakub Kabourek před příchodem do PROZETY působil na pozici CEO v nangu.TV, dodavateli IPTV platformy například pro O2TV. Svoji profesní kariéru začínal v Českém Telecomu, kde se podílel na úspěšném rozjezdu video služeb. V roce 2004 odešel do společnosti Visual Connection, kde stál u projektů jako například digitalizace Langweilova modelu, i-legálně, iVysílání, Voyo.cz, Topfun, Odhalení a v roce 2006 u zrodu první české CDN NaCeVi. V roce 2011 po oddělení KIT digital Czech od mateřské firmy, řídil opět z pozice CEO rebranding společnosti na Visual Unity. Kariéru rozhodčího ledního hokeje postupně vyměnil za rekreační cyklistiku, tenis a šachy.

  Sales Director

  PROZETA

 • Boris Kamenický

  Vystudoval střední elektrotechnickou školu v Nitře a po 3leté praxi na pozici marketingového specialisty TESCO SK nastoupil na pozici obchodního manažera ve společnosti ELKO EP Slovakia. Poté se přesunul do mateřské společnosti ELKO EP Holešov, kde působí na pozici produktový manažer bezdrátového systému iNELS RF Control.

  Manager technického rozvoje

  ELKO EP, s.r.o.

 • Martin Kunčický

  Martin v současnoti v Seznam.cz, a.s. spadá do produktového videotýmu, kde se věnuje především službě Mixer.cz a jejímu dalšímu rozvoji. Dříve pracoval ve sportovním odvětví, kde byl produktovým managerem vývoje a optimalizace webových a mobilních aplikací. Studoval informatiku a ekonomii s rozšířením na behaviorální cílení. Ve volném čase cestuje, běhá a leze po horách.

  Product manažer (Stream.cz)

  Seznam.cz

 • Petr Mazanec

  Petr Mazanec je vedoucí vývoje aplikací pro chytré televize ve společnosti Mautilus, s.r.o, která od roku 2011 připravila desítky televizních aplikací pro zákazníky z celého světa, a to na nepřeberné množství modelů televizí a set-top boxů, od všech významných výrobců: Samsung, LG, Philips, Panasonic, Sony, Toshiba nebo VESTEL. Převážná většina realizovaných projektů jsou OTT aplikace, často propojené s mobilními telefony a tablety. Pokud není Petr v kanceláři, hraje tenis nebo s rodinou cestuje po zemích bývalé Jugoslávie a SSSR. Počítač ani televizi doma nemá.

 • Pavel Mizera

  Vystudoval ČVUT v Praze obor Elektrotechnika a informatika. Po studiu se zaměřil na marketing a pracoval jako Produktový Manažer ve společnosti Panasonic, kde měl na starosti klíčovou kategorii - TV (LED/PDP). Jeho vášeň k novým technologiím ho zavedla do spol. Samsung, kde působí doteď jako Content Manager SmartTV, zodpovědný za obsah chytrých televizorů této značky pro ČR a SK.

 • Toms Panders

  Toms Panders - odborník v oboru online reklamy s více než 5letými zkušenostmi v oblasti řízení online výzkumu, webové analytiky a adservingových služeb. Působí ve společnosti Gemius jako International Publishers Segment Manager a je zodpovědný mimo jiné za rozvoj spolupráce agentury se segmentem vydavatelů, navrhování nových produktů či za rozvoj mezinárodní spolupráce regionálních mediálních společností. Stará se o klíčové klienty společnosti v regionu Evropy, Blízkého východu a Afriky a zaměřuje se na další expanzi společnosti v rámci trhů, na nichž společnost již působí. Díky svým mezinárodním zkušenostem Toms poskytuje klientům poradenské služby a výzkumná řešení přizpůsobené jejich potřebám. Ve společnosti Gemius působí od roku 2008.

  International Publisher Segment Manager

  Gemius

 • Marcel Para

  v 90. letech působil jako ředitel společnosti Kabel Plus, Východní Slovensko, a.s., která provozovala síť kabelové televize, později prodané společnosti UPC. V těch letech společnost spustila některé, pro to období, unikátní služby, jako telefonování v rámci sítě, objednávání knih v knihovně, objednávání programových kanálů z domu a podobně. Později se včetně vlastního podnikání stal zástupcem generálního ředitele TV JOJ, a to ještě v době jejího stahování z Košic do Bratislavy. V roce 2003 se stal zástupcem generálního ředitele Slovenské televize, kde mimo jiné odpovídal za největší restrukturalizaci televize ve střední Evropě. V dalších letech působil jako konzultant v oblasti nových médií, ale také v oblasti krizového řízení. V posledních letech je také jednatelem provozovatele internetové televize a OTT TV MeToo. Na přelomu let spustil nový kanál PARK TV.

 • Marcel Procházka

  Marcel Procházka je ředitelem regulatorních záležitostí a strategie Českých Radiokomunikací. V minulých letech se v ČRa významně podílel na rozvoji WiMAX sítě, zahájení poskytování cloud computing, DC služeb a DVB-T vysílání. Dnes pracuje na budoucí migraci terestrického vysílání z DVB-T na DVB-T2, nových TV a OTT službách a digitalizaci rozhlasového vysílání. Před příchodem do ČRa působil ve vedení kabelových společností Kabel Plus/UPC a Karneval Media s odpovědností za technický provoz a rozvoj nových služeb.

  Ředitel pro regulaci a strategii

  České Radiokomunikace

 • Daniel Regéci

  Daniel se věnuje vývoji klientských aplikací na Smart TV ve společnosti Mautilus s.r.o. S JavaScriptem začal již v dobách IE 5 a dodnes se primárně věnuje moderním webovým technologiím jako je HTML5 a CSS3, které lze díky WebKitu používat i na chytrých televizích.

  Vývoj klientských aplikací na Smart TV

  Mautilus

 • Régis Saint Girons

  Régis Saint Girons is a key figure of the digital TV industry with more than 20 years of experience. He is today the CEO of High Tech TV (httv), a leading international technology and solution provider for interactive digital TV, Régis is also the President of the French HD Forum, as well as the Vice Marketing Chairman of the HbbTV Association. He has previously served as Senior Vice President OpenTV for NAGRA, a Kudelski group company. Prior to NAGRA, Régis Saint Girons was one of the OpenTV co-founder, a joint-venture between Thomson Consumer Electronics and Sun Microsystem. As its European General Manager, Régis was instrumental in positioning OpenTV as a Digital TV middleware world leader. Before that, Régis Saint Girons lead Thomson Research & Development laboratory in Los Angeles during 8 years. He positioned MPEG as the Digital TV solution for DirectTV and ACTV, the US HDTV standard.

 • Elena Shubik

  Vystudovala Karlovu Univerzitu a Mezinárodní obchod na Vyskoké škole ekonomické. Na vedoucích pozicích působila v několika firmách zaměřených na online video a video analytiku. Ve Visual Unity se věnuje rozvoji obchodu zejména v rámci CEE regionu, ale i na nových trzích.

  Sales Director

  Visual Unity

 • Stefan Schneiders

  Stefan Schneiders vede od září 2013 oddělení odbytu a marketingu, Institut für Rundfunktechnik (IRT). Má více než 20-leté zkušenosti v oboru telekomunikací a médií. V posledních dvou desetiletích se jako vedoucí odborník účastnil vývoje průmyslových inovací jako mobilní televize, mobilních plateb, zabezpečení informací a biometriky.

  Před svou současnou funkcí byl Stefan odpovědný za řešení mobilní televize a videa v Nokia Siemens Networks a za obchodní vývoj mobilní televize a reklamy v Siemens Networks. K dalším funkcím v Siemensu patřilo působení na pozici COO pro mezinárodní koncern PayCircle a podpora pracovní skupiny Open Mobile Alliances M-Commerce na pozici místopředsedy. Kariéru vedoucího pracovníka zahájil v Siemensu, kde působil jako vedoucí obchodního rozvoje pro zabezpečení informací.

  Stefan vystudoval počítačovou vědu na Univerzitě německé armády (Bundeswehr) v Neubibergu u Mnichova.

  General Manager Sales and Marketing

  Institut für Rundfunktechnik

 • Tomas Sustr

  Tomas is working more than 10 years in telco sector focusing on PayTV (OTT /IPTV /SAT) technologies as system tester, system integrator and as solution designer. Hands on experience with middleware, encryption systems (CAS,DRM), VoD and TV headends, MPEG2/4, Oracle databases, IP core networks, OSS/BSS, Set-top-boxes, development of TV, Android, iOS applications in various environments. Currently is focusing on design and creation of architecture and design of networks, applications, platforms and customer solutions in IP, IPTV, OTT, SAT area. Tomas is also responsible for the whole chain of development process from issuing the RFI, RFP, throught HLD, LLD to acceptance testing.

 • Viliam Tencer

  Viliam is working more than seven years with IP and IPTV technologies. He spent most of them on the operations department. Where he gained many experiences with big data solutions and was involved on developing several platforms (Cloud, IPTV, OTT). He created complete viewership report solutions for IPTV and OTT. Viliam was in charge of IPTV, OTT, DB platforms, etc. He is proficient in multiple programming languages for different kinds of devices (Java, ASP.NET, PHP, etc.) At this time he shall be responsible for the whole chain of development process.

 • Jan Zeman

  Jan Zeman vystudoval Katedru televizní a filmové žurnalistiky Univerzity Karlovy. V České televizi pracuje od roku 1988. Je jedním ze zakladatelů teletextového vysílání u nás. Totéž platí pro hybridní vysílání HbbTV. Na vývoji této technologie začal pracovat v roce 2011. V současné době zodpovídá jak za teletextové vysílání na všech kanálech ČT, tak i za vysílání a vývoj služeb HbbTV. Ve volném čase hraje tenis, v zimě jezdí na snowboardu.

  Vedoucí Teletextu, HbbTV

  Česká televize